Tusaf İstişare Toplantısı – Gaziantep

Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu olağan yönetim kurulu toplantısı 4 Ağustos 2015 Salı günü Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Bir önceki yönetim kurulu toplantısında alınan karar ve Gusad’ın davetine istinaden organize edilen toplantı, Tusaf ve Gusad yönetim kurullarının katılımıyla Gaziantep Grand Hotel’de yapıldı.

 

İçinde bulunduğumuz sezona ilişkin buğday rekolte ve kalite durumu, TMO ‘nun bölgelere göre mahsul alımı, Dünya ve Karadeniz bölgesi ülkelerindeki güncel durum ve piyasalar konuları üzerinde durulmuştur. Kısa bir molanın ardından toplantının ikinci bölümüne geçilmiş Un ve Unlu Mamuller Meslek Yüksekokullarının mevcut durumları görüşülmüştür. Sektörümüz için kaliteli eleman yetiştirmek amacıyla kurulan ve çeşitli zorluklara rağmen ayakta tutulan okullarımızdan mezun olan öğrencilerimize istihdam sağlanması adına bir anket düzenlenmesine karar verilmiş ve sonuçların dernek üyeleriyle paylaşılıp öğrencilerimize iş imkanı sağlanması amaçlanmıştır.

 

 

Gusad ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda son olarak, bu tür istişare toplantılarının ayda bir olmak üzere sırasıyla üye derneklerin ev sahipliğinde yapılmasına karar verilmiştir.