KUSAD Genel Kurul Toplantısı

Karadeniz un sanayicileri derneği genel kurulu, 27 ocak 2015 te yapılan yönetim kurulu toplantısında alınan karar gereği 28 şubat 2015 günü Sheraton Samsun Hotel Orkide Toplantı Salonu’nda olağan üstü toplandı. Samsun, Çorum, Amasya, Trabzon, Rize, Sivas ve Tokat illerinden gelen toplam 46 üyemizin katıldığı toplantı öncesi düzenlenen yemekte buluşan üyeler tekrar bir araya gelmenin mutluluğunu dile getirdiler. Yemeğin ardından saat 14:00 da toplantı salonuna geçildi.

Toplantı geçtiğimiz günlerde vefat eden dernek üyelerimiz Sn. Ahmet Sabri Kara anısına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Yön. Kur. Bşk Sn. Günhan Ulusoy üyelere katılımlarından dolayı teşekkür etti ve Divan Kurulu için Sn. Nevzat Demirer, Sn. Nevzat Araboğlu ve Sn. Kamil Adem’in isimlerini oylamaya sundu. Genel kurul tarafından uygun görülen üç üyemiz Divan Kurulu için yerlerini aldılar. Toplantı gündemini okuyan Divan Başkanı Sn. Nevzat Demirer, konuşmasını yapmak üzere Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Günhan Ulusoy’u kürsüye davet etti. Yönetim Kurlu Başkanı Günhan Ulusoy, Karadeniz Un Sanayicileri Derneği’nin mevcut durumu, faaliyet raporu, bütçesi ve 2015 yılı planlanan bütçesi hakkında Genel Kurula bilgi verdi. Divan Kurul Başkanı Nevzat Demirer dernek bütçesini genel kurula sundu ve bütçe oy birliğiyle kabul edildi. 

Gündemin 6 maddesinde yer alan ‘Tüzük değişikliği’ hakkında bilgi veren Divan Kurulu Başkanı Nevzat Demirer, dernek bünyesinde mevcut ‘5 asıl ve 5 yedek yönetim kurulu üyesi’ bulunmasını içeren maddeyi ‘9 asıl ve 9 yedek yönetim kurulu üyesi’ olarak değiştirilmesini Genel Kurul’un oyuna sundu ve oy birliğiyle kabul edildi.

 Bunun ardından Yönetim Kurulu Başkanı Günhan Ulusoy, yeni dönemde görev alacak olan yönetim kurulu listesini Divan Başkanı Nevzat Demirer’e iletti. Listedeki isimleri Genel kurulun oyuna sunan Nevzat Demirer, oylamayı gerçekleştirdi ve Karadeniz un Sanayicileri Derneği’nin yeni Yönetim Kurulu Üyeleri belirlendi. Buna göre yeni Yönetim Kurulunda yer alan üyeler: Günhan Ulusoy, Vecdi Kozlu, Mehmet Keleş, Kadir Gür, Nurettin Yurdusever, Mehmet Akmehmet, Ahmet Tunç, Ali Özejder ve Levent Aksu olarak belirlendi.

 Yönetim kurulu belirlendikten sonra Divan Başkanı Nevzat Demirer sözü tekrar Günhan Ulusoy’a verdi ve gündemin sekizinci maddesi gereği ‘buğday piyasaları ile ilgi sunum’unu yapmasını rica etti. Günhan Ulusoy, ‘Türkiye ve Dünya’da Buğdayın Durumu’ isimli sunumu genel kurul üyeleriyle paylaştı. 2014/15 sezonu Türkiye ve Dünya’da gerçekleştirilen hasat miktarı, TMO ithal buğday alımları ve satışa sunduğu buğdaylarla ilgili veriler, Türkiye’nin gerçekleştirdiği buğday ithalatı ve limanlara göre dağılımı konularında üyeleri bilgilendiren Yönetim Kurulu Başkanı Ulusoy, ana tedarikçimiz olan Rusya’nın buğdayına alternatif olabilecek diğer orijinlerle ilgili bilgileri de üyelerle paylaştı. Sunumunun ardından sözü Divan Kurulu Başkanı Nevzat Demirer’e devreden Günhan Ulusoy, desteklerinden dolayı denek üyelerine teşekkür etti. Divan Kurulu Başkanı Nevzat Demirer kapanışı yaparken yeni Yönetim Kurulunun derneğimiz ve sektöre hayırlı olmasını diledi ve katılımcılara teşekkürlerini sundu.