KUSAD 8 Ocak Samsun Toplantısı

          Karadeniz Un Sanayicileri Derneği’nin un fabrikası emektarı üyelerinin bir araya geldiği toplantı 8 Ocak Çarşamba günü Samsun North Point Hotel’de düzenlendi. 25 farklı un fabrikasından 30 kişinin katıldığı toplantıda Başkan Günhan Ulusoy, 13-15 Aralık tarihlerinde Kartepe’de düzenlenen ‘2023 Türkiyesinde Un Sektörü Vizyonu’ konulu konferansta katılımcılarla paylaşılan slaytları üyelerimizin dikkatine sunarak sektörün güncel sorunlarına değindi. Öncelikle atıl kapasite ile ilgili bilgilendirme yapan Başkan Ulusoy, dünya un ihracatında Türkiye’nin yerine değindi.


          Toplantının ikinci bölümüne maliyet ve karlılık konusuyla giriş yapan Günhan Ulusoy, bir şirketin olmazsa olmaz kuralları ve temel uygulamaları hakkındaki bilgileri üyelerle paylaştı. Ulusoy, şirketin temel faaliyetleri, düzgün tutulan bir muhasebenin firma açısından önemi, maliyet analizi ve mevcut riskler konularında hazırladığı sunumu üyelerle paylaştıktan sonra konu ile ilgili misafirlerin de görüşlerini aldı.


          Toplantının ardından misafirlerini Pamuk Kardeşler et ve Balık Restoranı’nda ağırlayan Başkan Günhan Ulusoy, güzel bir akşam yemeğinden sonra katılımlarından dolayı tüm meslektaşlarına teşekkür etti.